Accessibility Tools

Akcija darivanja krvi

Darujte krv

U suradnji s Hrvatskim Crvenim križom u Školi za medicinske sestre Vinogradska na lokaciji Pučko otvoreno učilište organizirana je prvi put akcija darivanja krvi. Ova humanitarna akcija održana je 21. ožujka 2024. godine. Akciji se odazvalo 66 darivatelja, a prikupljeno je 46 doza krvi. Među darivateljima, 40 je bilo učenika naše Škole, a njih 28 je prvi put dalo krv.

Učenici naše Škole tradicionalno se u velikom broju odazivaju na akcije darivanja krvi vođeni osnovnim načelima dobrovoljnog darivanja krvi – daruj krv dobrovoljno, besplatno, solidarno i anonimno kako bi se omogućila dostupnost krvi i krvnih pripravaka svima kojima je krv neophodno potrebna u  liječenju.

Koliko je važno odazvati se na ovakve akcije govori i činjenica da jedna doza krvi može spasiti 3 života!

Hvala svima koji su se odazvali i darivali krv!

Share This Story, Choose Your Platform!

Joining Over 800,000 Students Enjoying Avada Education now

Become Part of Avada University to Further Your Career.

Go to Top